Od kredytu bankowego do pożyczki na dowód

pozyczka z dowodem

Najbardziej dynamicznym rynkiem na świecie jest rynek finansowy, który zmienia się codziennie. I nie chodzi tylko o klasyczne modyfikacje giełdowe i pakiety wielomiliardowych akcji wędrujących z konta na konto. Na dynamikę tego rynku wpływają również kredyty, pożyczki na dowód czy wszelkiego rodzaju finansowe zobowiązania udzielane przez firmy pożyczkowe.

Historia pożyczania

Pierwsze odnotowane wzmianki o udzielaniu pożyczek pochodzą jeszcze z czasów starożytnych. Z takiej formy finansowania korzystali władcy państw, dowódcy armii i zwykli obywatele, którzy potrzebowali zastrzyku gotówki. Nie jest to więc proces typowo współczesny, ale obecne zasady są zdecydowanie bardziej ludzkie niż te obowiązujące sprzed wiekami. Trudno dzisiaj oczekiwać, aby dłużnikowi odcinano rękę lub sprzedawano go jako niewolnika, jeśli nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań…

Współczesne pożyczki na dowód

Oprócz zasad udzielania pożyczek, zmieniła się również ich forma. Niczym niezwykłym nie są chociażby pożyczki udzielane wyłącznie w oparciu o przedstawiony dowód osobisty, przez internet, telefon lub nawet automatycznie odnawiane po określonym czasie. Rynek finansowy dostosował się do zmian technologicznych, oferując potencjalnym klientom szereg udogodnień, dzięki którym mają znacznie łatwiejszy i szybszy dostęp do pieniędzy.

Nie trzeba już wykazywać się nie lada elastycznością w zdobywaniu kolejnych zaświadczeń, oświadczeń czy poświadczeń z pracy, w kompletowaniu całych teczek różnych dokumentów potwierdzających swoją sytuację finansową. Pożyczki na dowód umożliwiają otrzymanie gotówki na konto bez wychodzenia z domu; wystarczą kliknięcia w klawiaturę, skan dowodu i przelew weryfikacyjny lub wizyta w specjalnym punkcie pożyczkowym. Ułatwienie? Z pewnością, zwłaszcza że z takiej formy pożyczania, która optymalnie łączy rzeczywistość rynku finansowego z oczekiwaniami klientów, korzysta coraz więcej Polaków.

Rezygnacja z kredytów

Chwilówki czy pożyczki gotówkowe na dowód udzielane bez określonego celu przeznaczenia stanowią ważny fundament polskiego rynku pożyczkowego. Eksperci szacują nawet, że w niedługiej przyszłości nastąpi wręcz masowy odpływ klientów bankowych korzystających z drobniejszych kredytów (do 10 tysięcy złotych) na rzecz pożyczek na dowód. Powodem są oczywiście okrojone formalności towarzyszące tym drugim, ale przede wszystkim bogatsza oferta dostępna dla szerszego grona klientów. Pożyczkobiorcy z jednej strony doceniają dwa aspekty takiej oferty: łatwość związaną z uzyskaniem pieniędzy nawet w wyższych kwotach a także bardzo korzystny czas spłaty zobowiązania. Prócz tego od wprowadzenia zmian prawnych polegających na obowiązkowym informowaniu klientów o końcowej rzeczywistej kwocie do spłaty, zwiększyła się też świadomość klientów co do finalnych kosztów zobowiązań, a co za tym idzie – liczba niezdecydowanych, którzy obawiali się podpisać umowę.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *