Nowe pożyczki w domu klienta

Okazji do tak łatwego pożyczania pieniędzy jeszcze do niedawna nie było. Pożyczki online w ostatnich latach podlegały sporym zmianom prawnym. Choć pierwotne przepisy o pożyczkach w kodeksie cywilnym ciągle obowiązują, to pojawiło się wiele uszczegółowień, w postaci kilku ustaw. Firmy pożyczkowe dostosowują swoje usługi do zmieniającego się prawa oraz do rosnących oczekiwań klientów. W ten sposób pojawiła się nowość pożyczki do domu klienta. Jak otrzymać pożyczkę do domu i kto może o nie wnioskować? Jak oddać pieniądze otrzymane w domu?

Ranking pożyczek w domu klienta

Ostatnia aktualizacja: 13 Września 2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
35 - 44 tygodni
Okres spłaty
500 - 1 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
natychmiast
? wypłata w domu klienta, natychmiast po podpisaniu umowy gotówka/karta przedpłacona
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Pożyczka "Dla Ciebie" Provident
12 - 30 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 20 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Provident Samoobsługowa „Dla Ciebie”
12 - 48 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 30 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «

Pożyczka do domu – Kto może wnioskować?

Każdy, kto znalazł się w w obliczu potrzeby szybkiej gotówki może sprawdzić ofertę firm pożyczkowych bez wychodzenia z domu. W ostatnim czasie staje się ona coraz bardziej przystępna. Pożyczki z dostawą do domu są adresowane nie tylko dla osób starszych. To rozwiązanie dla osób, które chcą otrzymać gotówkę bezpośrednio do rąk własnych lub wolą taką tradycyjną obsługę niż internetowe formalności. Duże szanse na otrzymanie pożyczki w domu klienta mają osoby, które:

  • spełnią kryteria wiekowe (oferta skierowana jest najczęściej do osób w wieku 21-75 lat, ale znajdziemy też taką dla młodszych pełnoletnich),
  • posiadają dowód osobisty i zamieszkują na terenie Polski,
  • uzyskują regularne dochody.

Pożyczkodawca sprawdzi wiarygodność finansową każdego, kto aplikuje o pożyczkę. Nie oznacza to jednak, że każda firma sprawdza wszystkie rejestry. Co więcej, każdy może liczyć na indywidualną ocenę swojej sytuacji finansowej. Oferta pożyczek w domu klienta powinna zainteresować osoby nieposiadające własnego konta bankowego. Okazuje się, że do tej pory 15% mężczyzn i 12% kobiet nie posiada konta.1 Jako że pożyczki w domu z obsługą konsultanta w domu są dostarczane do domu klienta, może on posiadać jedynie konto współdzielone, bo nie ma to znaczenia. 

Jak wnioskować o pożyczki w domu klienta?

Proces wnioskowania o tego rodzaju pożyczki jest tożsamy z procesem ubiegania się o pożyczki na konto. W obu przypadkach są to pożyczki na dowód, więc ten dokument należy przygotować przed wypełnieniem wniosku. Formularz na stronie pożyczkodawcy jest dość krótki. Alternatywą jest skorzystanie z telefonicznej obsługi klienta i rozmowa o szczegółach pożyczki. Ważne jest, aby przy wnioskowaniu online, zadeklarować chęć skorzystania z obsługi domowej przez przedstawiciela pod adresem podanym we wniosku. Wstępna pozytywna odpowiedź firmy udzielającej pożyczki pozabankowej oznacza, że niebawem zjawi się doradca klienta. Szczegóły takiego spotkania można ustalić, tak aby ono faktycznie odbyło się podczas naszej obecności w domu. Wizyta przedstawiciela wiąże się z dopełnieniem formalności. Podczas niej środki z pożyczki zostaną przekazane pożyczkobiorcy do ręki. Podstawą takiego działania jest oczywiście umowa, której treść można na spokojnie przyswoić i skonsultować z pracownikiem firmy pożyczkowej.

Jak spłacać pożyczki udzielone w domu klienta?

Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z nowoczesnej pożyczki do domu, może ją spłacić wygodnie bez potrzeby wykonywania przelewów. Szczegóły zwrotu pieniędzy są ustalane podczas podpisywania umowy pożyczki. Pożyczkobiorca powinien poznać szczegóły dotyczące rat i terminów, jakich będzie musiał dotrzymać. Pożyczka online z obsługą przedstawiciela firmy pożyczkowej jest zaciągana i spłacana na wizytach w domu pożyczkobiorcy. Oznacza to, że w ustalony umową dzień spłaty pożyczki (lub jej raty) pojawi się pracownik, który zażąda określonej sumy pieniędzy. Żeby jego wizyta nie okazała się bezskuteczna i nie zakończyła się naliczoną dodatkową opłatą, trzeba zgromadzić odpowiednią sumę i oczekiwać na dzwonek do drzwi. Osoba, która nie dotrzyma terminu spłaty, musi liczyć się z kolejnymi wizytami przedstawiciela i rosnącymi opłatami. W razie problemów finansowych przed terminem zwrotu pieniędzy trzeba kontaktować się z pożyczkodawcą, aby go o tym uprzedzić. W ten sposób możemy liczyć na rozwiązanie problemu i korzystną drogę do zwrotu pożyczki.  

1 Dane „Dziennik Gazeta Prawna”