Jak racjonalnie wybrać odpowiednią pożyczkę gotówkową?

chwilowki od reki

Osoba zainteresowana wzięciem gotówki ma niełatwe zadanie – w radiu, telewizji, czy innych mediach pełno jest reklam oferujących korzystne pożyczki. Większość z nich jednak po głębszej analizie wcale nie są tak korzystne dla portfela klienta. Istnieje kilka czynników jakie należy brać pod uwagę, decydując się na pożyczkę gotówkową. Odpowiednie kroki i przede wszystkim zdrowy rozsądek pomogą wybrać korzystną ofertę, która nie obciąży zanadto naszych finansów. Na co zatem zwracać uwagę?

Nie wszystko złoto co się świeci

Przekaz podprogowy to obecnie bardzo popularny sposób dotarcia do klienta, jaki z chęcią wykorzystuje wiele banków czy parabanków. Osoba znająca te techniki z pewnością szybko je wychwyci, i nie da się zmanipulować do pochopnej decyzji. Jednak większość osób niestety nie jest obeznana w takich trikach sprzedażowych, co sprawia, że chętnie wybierają pożyczki pod wpływem chwili, bez przemyślenia konsekwencji czy rozważenia innych ofert. Najważniejsze zatem jest to, by pożyczka gotówkowa była podjęta w sposób przemyślany i świadomy. Warto wcześniej porównać inne oferty, zasięgnąć nawet opinii innych ludzi, którzy korzystali z usług danej instytucji bankowej. Dzięki temu zyskuje się szerszy obraz na możliwości dostępne na rynku, a to już prosta droga do wybrania najkorzystniejszej oferty bez zbędnego przepłacania. Gdzie warto szukać informacji na temat ofert?

najlepsza oferta pozyczki
  • Internet
  • Telewizja i reklamy
  • Rozmowa z konsultantami banków i porównywanie przedstawionych ofert.

Bank czy parabank?

Od jakiegoś czasu można zaobserwować znaczny wzrost pojawiania się tzw. parabanków, czyli instytucji które świadczą usługi podobne do banków, jednak z różnych powodów samymi bankami nie są. W ich ofercie również znajduje się pożyczka gotówkowa, jednak o wiele wyżej oprocentowana, i przede wszystkim na krótki okres czasu, np. miesiąc czy dwa. To jedynie na pozór korzystna oferta dla klienta, jako że wiele osób bez przeanalizowania faktów oraz własnych możliwości finansowych podejmują takie zadłużenie, jednak gdy dochodzi do spłaty należności okazuje się, że budżet domowy staje się bardzo obciążony. Tu znowu punktem wyjścia powinien być zdrowy rozsądek i świadomy wybór, ponieważ chwilówka może być bardzo przydatna, jednak dla osób które są odpowiedzialne i ustabilizowane finansowo, które będą w stanie spłacić je w całości. Jeśli zatem zadłużamy się po raz pierwszy, warto skorzystać z oferty instytucji sprawdzonych, których warunki umowy są przejrzyste, a przede wszystkim korzystne dla naszego portfela.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Pożyczka gotówkowa może okazać się całkiem dobrą inwestycją, jeśli skorzysta się z promocji czy korzystnych ofert ogłaszanych raz na jakiś czas w praktycznie każdym banku. Warto zatem obserwować reklamy banków, ponieważ czasem zdarzają się naprawdę ciekawe promocje nie tylko na same pożyczki, ale również na kredyty hipoteczne czy na rozwój dla firm. Najważniejsze jednak jest to, by określić swoje możliwości finansowe, a przede wszystkim przygotować się na różne, nieprzewidziane trudności ze spłatą pożyczki – to da komfort psychiczny i spokojne kredytowanie.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *