Gdzie szukać szybkiej pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej?

pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej

Ekspresowe pożyczki to obecnie właściwie wyłączna domena szeroko rozumianego sektora pozabankowego. Konsument, którego interesuje szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej powinien jednak wiedzieć, że tego rodzaju rozwiązanie może mu zaoferować kilka różnych podmiotów. Co również, warunki pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej będą znacząco różnić się w zależności od specyfiki podmiotu będącego pożyczkodawcą.

Gdzie więc szukać pożyczek bez sprawdzania zdolności i czym różnią się poszczególne dostępne warianty. Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej.

Szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej w firmie pożyczkowej

Na samym początku należy wyraźnie zaznaczyć, że w odniesieniu do sektora instytucji pożyczkowych termin pt. szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej będzie pewnym uproszczeniem. Firmy pożyczkowe zawsze bowiem weryfikują zdolność kredytową klienta. Rzecz polega jednak na tym, że w wielu wypadkach finansowanie może uzyskać nawet konsument, który nie posiada odpowiedniej zdolności kredytowej.

W tym wypadku instytucja pożyczkowa nie tyle więc „nie sprawdza” naszej zdolności kredytowej, ile jest skłonna przymknąć oko na określone czynniki. Do tych ostatnich należy zaliczyć przede wszystkim:

  1. Negatywną historię w bazach typu BIK czy KRD
  2. Brak zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę
  3. Brak stałego źródła dochodu
  4. Posiadanie aktywnego zadłużenia

Pożyczka przy minimum formalności

Innym wariantem jest natomiast standardowa chwilówka lub pożyczka ratalna, tyle że z procesem weryfikacji zdolności kredytowej uproszczonym do absolutnego minimum. W takiej sytuacji wnioskowania o pożyczkę oraz weryfikacja stanu finansów klienta zakładają jedynie:

  • Wypełnienie krótkiego wniosku o przyznanie pożyczki
  • Szybką weryfikację poprzez usługę Kontomatik albo Instantor
  • Sprawdzenie danych konsumenta w określonych rejestrach

Co ważne, czasami warunki tego rodzaju pożyczek są elastyczne. Może to więc oznaczać np. możliwość uzyskania pożyczki nawet w przypadku negatywnej historii w bazach. Między innymi z tego powodu zawsze warto dokładnie czytać dokumentację udostępnianą przez firmy pożyczkowe na swoich witrynach. Znajdziemy tam między innymi informacje na temat stosunku pożyczkodawcy do klientów, którzy przykładowo posiadają negatywne wpisy w BIK.

Prywatna szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej

Opcją alternatywną w stosunku do oferty instytucji pożyczkowych są coraz bardziej popularne pożyczki prywatne. W tym wypadku szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej zasadniczo będzie występować w dwóch podstawowych wariantach:

  • Pożyczka udzielana za pośrednictwem portalu crowdfundingowego(tzw. pożyczki społecznościowe)
  • Pożyczka, której udziela nam konkretny inwestor, np. reklamujący się w sieci

Przeważnie jednak żaden z tych wariantów nie zawiera w sobie tradycyjnie rozumianej weryfikacji zdolności kredytowej. Należy jednak nastawić się na to, że np. w przypadku crowdfundingu znaczenie będzie mieć nasza „wewnętrzna historia kredytowa” na danym portalu, czyli po prostu historia naszych poprzednich pożyczek społecznościowych.

Inwestor indywidualny najpewniej będzie chciał natomiast dodatkowo zabezpieczyć swoje interesy. Formą takiego zabezpieczenia może być przykładowo przystąpienie do umowy pożyczkowej poręczyciela. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to żelazną regułą a na rynku działają także prywatni pożyczkodawcy, którzy nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń.

Pożyczka w lombardzie, czyli kolejna ciekawa opcja

I wreszcie ostatnia z interesujących opcji jeżeli chodzi o pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej. Mowa rzecz jasna o tzw. pożyczkach lombardowych. W tym wypadku pożyczkodawca nie jest zainteresowany naszą zdolnością kredytową, ponieważ informacja taka nie jest mu do niczego potrzebna.

Aby móc otrzymać pożyczkę w lombardzie trzeba rzecz jasna zastawić rzeczy o określonej wartości. To właśnie przedmioty podlegające zastawowi stanowią z perspektywy pożyczkodawcy dostateczne zabezpieczenie jego interesów. 

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *