Pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń – warunki.

Pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń

Sektor pozabankowy już dawno temu przestał kojarzyć się wyłącznie z takimi rozwiązaniami, jak popularne chwilówki, czyli po prostu ekspresowe pożyczki na krótki termin oraz niewielkie sumy pieniędzy. Aktualnie oferta nowoczesnych instytucji pożyczkowych jest znacznie szersza i obejmuje między innymi takie rozwiązania, jak pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń.

Pożyczki ratalne rzecz jasna będą charakteryzować się zupełnie inną specyfiką, niż ma to miejsce w przypadku chwilówek. Jednocześnie jednak pożyczka ratalna online nie może traktowana jako zamiennik bankowego kredytu gotówkowego w skali 1 do 1.

Czym jest i jak działa pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń?

Pozabankowe pożyczki ratalne pod względem bazowego mechanizmu będą w znacznym stopniu przypominać kredyty „na oświadczenie” udzielane przez niektóre banki. Jednak pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń w wydaniu pozabankowym to także szereg cech specyficznych dla branży pożyczkowej, w tym przede wszystkim: 

  1. Cały proces wnioskowania o pożyczkę a także ofertowania przebiega online
  2. Konsument nie musi dostarczać pożyczkodawcy żadnej dodatkowej dokumentacji, a więc np. zaświadczeń o dochodach
  3. Pożyczka co do zasady jest dostępna również dla osób pracujących w ramach umowy o dzieło/zlecenie lub też uzyskujących dochód z innych źródeł
  4. Negatywna historia w bazach(BIK, KRD, InfoMonitor) nie przekreśla szans na uzyskanie pożyczki

Jak więc widać, różnice w porównaniu z ofertą banków są naprawdę istotne. Dotyczą one rzecz jasna przede wszystkim dostępności finansowania a także rygoryzmu kryteriów, jakie musi spełnić konsument, aby móc uzyskać pożyczkę.

Pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń a weryfikacja zdolności kredytowej

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że w tym kontekście pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń będzie oznaczać tak zwaną pożyczkę „na oświadczenie”. W czym rzecz? Otóż pożyczkodawca zamiast żądać od nas przedstawiania szeregu dokumentów, daje nam możliwość zadeklarowania wysokości osiąganych przez nas dochodów w trakcie wypełniania wniosku pożyczkowego.

Z oczywistych względów jest to rozwiązanie o wiele bardziej wygodne dla konsumenta, niż np. kredyt gotówkowy w banku, który wymaga dołączenia do wniosku szeregu zaświadczeń. Nie należy jednak wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Każda rzetelna instytucja pożyczkowa dokonuje weryfikacji zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy. Różnica w porównaniu z bankami polega na tym, że w przypadku firm pożyczkowych proces ten jest:

  • Znacznie bardziej elastyczny i liberalny
  • Nastawiony na oszacowanie realnej zdolności spłaty zobowiązania przez konsumenta

Jakich jednak dokładnie form weryfikacji należy się spodziewać wnioskując o pożyczkę na raty online? Będą to przede wszystkim:

  1. Weryfikacja w określonych rejestrach dłużników
  2. Opcjonalnie weryfikacja historii konsumenta w bazie Platformy Wymiany Informacji Pożyczkowej
  3. Weryfikacja rachunku bankowego poprzez aplikacje Kontomatik lub Instantor. Oba te programy służą przede wszystkim potwierdzaniu danych osobowych, jednak ponadto pobierają także historię konta bankowego za kilka poprzednich miesięcy

Można więc powiedzieć, że weryfikacja sytuacji finansowej klienta w przypadku firm pożyczkowych jest szybka i nowoczesna, jednak jak najbardziej jest to proces, który ma miejsce i który warunkuje decyzję o przyznaniu pożyczki.

Czy pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń jest droższa, niż kredyt w banku?

W przypadku najlepszych ofert pozabankowych pożyczek ratalnych łatwo można zauważyć, że RRSO jest tylko niewiele wyższe, niż ma to miejsce w przypadku oferty kredytów w bankach. Trzeba także pamiętać, że bank może warunkować przyznanie nam kredytu wykupieniem ubezpieczenia. Składka ubezpieczenia w oczywisty sposób z kolei zwiększa wysokość miesięcznej raty kredytu.

Reasumując, w obecnych realiach pożyczka na raty w instytucji pożyczkowej jak najbardziej może być uznawana za opcję konkurencyjną w stosunku do kredytu bankowego. Zwłaszcza, jeżeli dodamy do tego fakt, że firmy pożyczkowe często oferują swoim klientom różne bonusy, programy lojalnościowe oraz inne promocje.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *