Pożyczka na spłatę komornika – czy jest to możliwe?

pozyczka na komornika

Posiadanie przeterminowanego zadłużenia to sytuacja szczególnie stresująca dla pożyczkobiorcy. Procedury komornicze, wszczęte na ostatnim etapie windykacji, mogą skutecznie i długotrwale zablokować opcję podjęcia kolejnych zobowiązań finansowych. Dłużnicy, którzy nie posiadają środków finansowych, na pokrycie należności często szukają pomocy w kolejnych pożyczkach. Dla wielu jest to jedyna droga ratunku przed bankructwem, dla innych wstęp do spirali zadłużeń. Mimo dużej dostępności otrzymanie pożyczki na spłatę komornika nie jest proste. Ofert jest naprawdę niewiele, a ich warunki trudne do spełnienia.

Kryteria dostępności, w przypadku zobowiązań dla osób z zadłużeniami.

Wierzyciel, który zdecydował się na uruchomienie procedur komorniczych wobec dłużnika, w większości przypadków, korzysta również z narzędzi, jakim są wpisy do rejestrów informacji gospodarczych. O ile negatywne wzmianki w BIK czy niektórych BIG-ach, nie muszą zamykać drogi do pożyczek, o tyle zgłoszenie pożyczkobiorcy do Krajowego Rejestru Dłużników, może skutecznie zniechęcić wszelkie instytucje finansowe. Jeśli dłużnik, posiada wpisy we wszystkich bazach, musi szukać pożyczki bez weryfikacji wpisów w BIG i KRD. Nie jest to proste. Tego typu ofert jest niezwykle mało i nie są dostępne dla każdego pożyczkobiorcy. Osoba z zadłużeniem musi być gotowa na skomplikowane procedury i dodatkowe wymagania. Są to przede wszystkim:

pożyczka na komornika
 • zastaw, weksel, zabezpieczenie (nieruchomość, pojazd),
 • poręczyciel (zabezpiecza spłatę swoim dochodem, musi wykazać dobrą historię spłat zobowiązań),
 • dodatkowe koszty (wyższe oprocentowanie, marża),
 • dodatkowe weryfikacje (kopia dokumentów tożsamości, potwierdzenie dochodu),
 • osobiste spotkanie z przedstawicielem firmy (np. w domu pożyczkobiorcy – pożyczka z obsługą domową),
 • brak opcji szybkiej pożyczki online.

Pożyczki z obsługą domową – pomoc w wyjściu z kłopotów finansowych?

Pożyczka na spłatę komornika nie będzie dostępna online. Zobowiązania przez Internet, przeznaczone są dla klientów, którzy mają dobrą historię spłat i są godni zaufania. Klient, który ma przeterminowane zadłużenie z egzekucją komorniczą w tle, może szukać ratunku w ofertach z obsługą przedstawiciela. Takie usługi są powszechne i mało skomplikowane. Wystarczy wypełnić formularz kontaktu, umieszczony na witrynie wybranej firmy i oczekiwać telefonu od konsultanta. Na umówione w wybranym terminie spotkanie, należy dostarczyć dokumenty – zwykle jest to kopia dowodu tożsamości, zaświadczenie o zarobkach. W przypadku, gdy kwota pożyczki, zabezpieczona będzie nieruchomością, pozostaje również kwestia wyceny i spotkania z notariuszem. Kwota pożyczki przelewana jest na rachunek bankowy, dostarczana w gotówce, bądź oferowana w postaci czeku GIRO (do zrealizowania na poczcie).

Gdzie szukać pożyczki, gdy komornik puka do drzwi?

Pierwszym krokiem do otrzymania zobowiązania, gdy posiada się przeterminowane zadłużenie, jest uświadomienie sobie, że nie można liczyć na pomoc ze strony banków. Bank oferuje pożyczki oddłużeniowe jedynie osobom we wstępnej fazie windykacji, głównie swoim klientom. Aby uzyskać satysfakcjonującą i przede wszystkim szybką pomoc, należy zwrócić się do wybranych firm pożyczkowych. Nie jest to łatwa decyzja. Oferty dla dłużników są drogie i skomplikowane. Wiele osób zniechęca się już na etapie weryfikacji. Jeśli jednak nie ma innego wyjścia, należy szukać propozycji w sprawdzonych, rekomendowanych przez rankingi instytucjach. Do firm, których banery informują o pożyczkach bez kosztów, dla zadłużonych, online, od ręki i bez dokumentów, trzeba podchodzić z dużą rezerwą i nieufnością. Nie należy korzystać z tzw. pożyczek prywatnych, z ofert na popularnych portalach ogłoszeniowych. Są to transakcje najwyższego ryzyka, zwykle stawiające dłużnika w jeszcze większych problemach.

Pożyczka z komornikiem nie jest prosta, nie jest również niemożliwa. Niestety, nie każdy będzie mógł z niej skorzystać. Głównym warunkiem jest posiadanie dochodu lub kogoś, kto zabezpieczy spłatę. W innym przypadku należy szukać pomocy finansowej poza instytucjami.

5/5 - (1 vote)

3 komentarze

 1. Kryśka pisze:

  Ludzie najpierw nabiorą pożyczek a później płaczą. Pracować legalnie nie ma komu. a Państwo jeszcze takim pomaga.

 2. Karolina pisze:

  Brałam pożyczke korzystając z waszego rankingu. Wszystko się udąło! dzięki !

 3. Józek pisze:

  Wszystko jest dla ludzi, o ile się myśli i robi z głową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *