Pożyczka na świadczenia socjalne – jak ją dostać?

pożyczka na świadczenie socjalne

Starasz się o kredyt, ale nie możesz go dostać, ponieważ nie posiadasz stałego źródła finansowania? W takich przypadkach warto skorzystać z oferty instytucji pozabankowych. Firmy tego typu mogą przyznać finansowanie nawet w oparciu o świadczenia socjalne oraz rodzinne. Dotyczy to również alimentów. Otrzymywanie tego rodzaju dochodów poświadcza, że nie będziemy mieli problemów ze spłaceniem takiej pożyczki. 

Ostatnia aktualizacja: 15 Kwietnia 2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
1 miesiąc
Okres spłaty
Tak
? darmowa pożyczka na 5000 zł - promocja
Pierwsza pożyczka gratis
kilka minut
Czas wypłaty
500 - 8 000 zł
? pierwsza: od 500 zł do 5000 zł, kolejna: od 1000 zł do 8000 zł
Kwota
» SPRAWDŹ «
taRata pożyczka online
3 - 36 miesięcy
Okres spłaty
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
max 15 minut
Czas wypłaty
100 - 60 000 zł
Kwota
» SPRAWDŹ «
7 - 61 dni
? 30 dni 61 dni 2 raty
Okres spłaty
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
300 - 5 000 zł
Kwota
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
Tak
? od 200 zł do 3000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
od 15 minut
? Jest to uzależnione od banku, w którym jest rachunek oraz od godzin sesji księgowania
Czas wypłaty
300 - 15 000 zł
Kwota
» SPRAWDŹ «
Cashtero
61 - 90 dni
Okres spłaty
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
100 - 10 000 zł
Kwota
» SPRAWDŹ «
Pożyczka online - Hajsonline
1 miesiąc
Okres spłaty
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
100 - 5 000 zł
Kwota
» SPRAWDŹ «

Pożyczka na świadczenia socjalne – najważniejsze informacje

Każdy w swoim życiu przechodził z pewnością przez przejściowe problemy finansowe. Oczywistym jest fakt, że nie w każdym przypadku można liczyć na otrzymanie pożyczki prywatnej bądź kredytu gotówkowego. Nie każda rodzina ma również na tyle funduszy, by wspomóc daną osobę w potrzebie. Z kolei banki wymagają, aby posiadać stałe źródło dochodu, dzięki któremu możliwa będzie spłata zobowiązania w terminie. Sytuacja wygląda o wiele inaczej w przypadku firm pozabankowych. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że bardzo chętnie udzielają one finansowania klientom. Żądają one minimum formalności, które należy spełnić. Jako źródło dochodu uznają one świadczenia rodzinne czy 500+ oraz alimenty. 500+ to źródło dochodu, z tego względu firmy pożyczkowe nie mają jakichkolwiek problemów z udzieleniem finansowania osobom, których głównym źródłem utrzymania jest właśnie to świadczenie. Na świadczenia rodzinne składają się również: 

  • dodatki do zasiłku,
  • zasiłki,
  • zasiłek dla opiekuna,
  • świadczenia rodzicielskie lub opiekuńcze.

Jak świadczenia socjalne wpływają na przyznanie pożyczki? 

W wielu przypadkach mimo tego, że posiadamy stałe źródło dochodu, nie jesteśmy w stanie spłacić swoich zobowiązań. Konsumenci będący w trudnej sytuacji finansowej mogą otrzymywać wiele świadczeń socjalnych. Na świadczenia socjalne składają się wszelkie środki, jakie pracodawca gromadzi na specjalnym koncie w celu wypłacania ich dla najbardziej potrzebujących pracowników. Świadczenia socjalne przyznaje się pracownikom bez względu na to, w jakiej formie są oni zatrudnieni. Do ich otrzymywania uprawnieni są również stażyści. Pracodawca może podjąć decyzję o udzieleniu zapomogi poprzez dokonanie indywidualnej oceny sytuacji danej osoby po złożeniu przez nią stosownego wniosku o wypłatę dodatkowej gotówki. 

pozyczka na swiadczenia socjalne

Świadczenia socjalne to wystarczające źródło dochodu, które potwierdza naszą rzetelność w zakresie spłaty pożyczki w chwili ubiegania się o nią. Instytucje pozabankowe bardzo rzadko wymagają od swoich klientów określania w konkretny sposób źródła swoich dochodów. Wystarczy, że dołączymy do wniosku oświadczenie wskazujące na posiadanie któregoś ze źródeł finansowania, które pozwoli na jego późniejszą spłatę. Tak niskie wymagania ze strony instytucji pożyczkowych powodują, że z usług instytucji pozabankowych korzysta coraz większa liczba klientów. 

Pożyczka na alimenty – jak to działa?

Klienci, których głównym źródłem dochodu, są alimenty, nie mogą liczyć na otrzymanie w banku kredytu gotówkowego. Instytucje bankowe uważają, że alimenty nie mogą pełnić funkcji źródła dochodów. Z założenia funkcją alimentów jest służenie dziecku oraz pokrywanie jego rozmaitych potrzeb. Z tego powodu alimenty według banku nie mogą być wydawane na spłatę zobowiązań kredytowych. 

Pożyczkę od banku można otrzymać wtedy, gdy pożyczkobiorcy oprócz alimentów posiadają również inne stałe źródło dochodów. Mowa tutaj na przykład o umowie o pracę lub prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. W tego rodzaju przypadkach alimenty pełnią rolę dodatkowego źródła pieniędzy. Instytucje działające w sektorze pozabankowym zupełnie inaczej traktują kwestię udzielania pożyczek bez zaświadczeń, które otrzymują alimenty. Parabanki pozwalają bowiem swoim klientom na zaciąganie zobowiązań na samodzielnie przez siebie wybrane źródło dochodu. Samodzielnie oceniają one ryzyko finansowe związane z podjętą przez siebie decyzją. Właśnie dlatego tak duża liczba osób, których głównym źródłem dochodu są alimenty, decyduje się na zaciągnięcie pożyczki w takich instytucjach. 

5/5 - (1 vote)

2 komentarze

  1. Piotr pisze:

    Do roboty by się ludzie wzieli, a nie tylko świadczenia od państwa i jeszcze pożyczki, których poźniej nie spłacają… reszta społeczeństwa ma przez takich ludzi przegrane.

  2. Wanda pisze:

    Ja mam piątke dzieci i alimenty od byłego męża. Zajmuje się domem i dziećmi. Dodatkowo sobie dorabiam. Nie mam możliwości wzięcia normalnego kredytu, a pieniędzy często brakuje. Pożyczki czasem mnie ratowały, ale też nie było łatwo ich dostać. Nikt nie chce pomóc takim ludziom jak ja, trzeba dawać sobie samemu rade.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *