Większość klientów instytucji pozabankowych przyzwyczaiła się do tego, że udzielają one pożyczek na okres miesiąca. Niektóre z nich wyróżniają się jednak na tle pozostałych i dają możliwość skorzystania z innej możliwości. Jest nią pożyczka na 60 dni. Kto może się o nią starać? Czy proces ubiegania się jest skomplikowany? W końcu czy jest to opłacalne? Odpowiedzi na te pytania w dalszej części tekstu.
Komu zostanie przyzna pożyczka na 60 dni?
Jeżeli chodzi o wymogi jakie trzeba spełniać, żeby pożyczka na 60 dni została nam przyznana, to są one takie same, jak w przypadku innych chwilówek. Trzeba więc być osobą pełnoletnią, posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych, która uzyskuje dochód. Jego źródło nie ma tutaj większego znaczenia, bo firmy pożyczkowe akceptują praktycznie każdą formę: od umowy po pracę, przez prowadzenie działalności gospodarczej, a na umowie o dzieło kończąc. Pożyczka na 2 miesiące przyznawana jest również klientom, którzy współpracują z daną firmą od dłuższego czasu. Oznacza to, że nowe osoby nie będą mogły skorzystać z takiego okresu albo będzie dla nich dostępna niższa kwota.
Większość instytucji pozabankowych nie wymaga żadnych zaświadczeń o dochodach. Badana jest jednak zdolność kredytowa, więc nasze zarobki muszą być na odpowiednim poziomie w stosunku do spłacanych aktualnie zobowiązań. Sprawdzana jest również nasza historia kredytowa, więc nie mogą pojawiać się większe opóźnienia w spłatach. Weryfikowane są również bazy dłużników, takiej jak Biuro Informacji Gospodarczej czy Krajowy Rejestr Długów. Jeżeli jesteśmy tam wpisani, to możemy mieć problem z uzyskaniem takiej pożyczki.
Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę na 60 dni?
Proces ubiegania się o pożyczkę na 60 dni jest dokładnie takie sam, jak w przypadku miesięcznych chwilówek. Na samym początku musimy więc wybrać firmę, która oferuje taki okres. Następnie trzeba wypełnić odpowiedni formularz i zaznaczyć opcję, że chcemy pożyczyć pieniądze na 2 miesiące. Następnie należy wybrać kwotę pożyczki oraz podać niezbędne dane osobowe. W dalszym kroku zostaniemy poproszeni o weryfikację tożsamości, którą najłatwiej zrobić poprzez przelew weryfikacyjny ze swojego konta bankowego. Proces jest w pełni zautomatyzowany, więc decyzja o przyznaniu pożyczki zostaje podjęta w ciągu kilku minut.
Pożyczka na 60 dni – największe korzyści
Największą korzyścią pożyczek oferowanych przez instytucje pozabankowe jest to, że można uzyskać środki bez ponoszenia żadnych kosztów. W ofercie wielu firm znajduje się pierwsza darmowa pożyczka na 60 dni.. Ważne jest jednak to, żeby zwrócić ją w ustalonym terminie, bo inaczej pojawią się koszty, które nie należą do niskich. Okres 2 miesięcy sprawia, że mamy więcej czasu na zorganizowanie środków. Pożyczka taka może być alternatywą dla korzystania z karty kredytowej albo debetu w koncie, ponieważ większość banków nie oferuje tak długich okresów bez odsetek. Proces starania się o nią jest również dużo łatwiejszy niż w przypadku produktów kredytowych oferowanych przez banki.