Konto dla młodych – czy jest bezpłatne?

Konto dla młodych to specjalny rodzaj rachunku bankowego, który dedykowany jest wszystkim osobom, które nie ukończyły jeszcze 18. roku życia. Od kilku lat polskie instytucje bankowe przygotowują coraz więcej specjalnych propozycji dla niepełnoletnich klientów. Czy rachunki dla młodych są bezpłatne? Na jakich zasadach można z nich korzystać? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadamy w niniejszym artykule. 

Konto dla młodych – jak to działa? 

Rachunki bankowe dla młodych od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Wielu rodziców chce, aby ich pociechy mogły gromadzić swoje oszczędności w nowoczesnej formie. Posiadanie własnego rachunku bankowego uczy także młodego człowieka szacunku do pieniędzy. Umiejętne planowanie wydatków, oszczędzanie środków a także opłacanie swoich pierwszych zobowiązań – tego właśnie nauczy młodego człowieka konto bankowe. Niektórym wydawać się może, że konto bankowe to produkt przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych. Warto jednak wiedzieć o tym, że dzisiaj jest zupełnie inaczej. 

Czym konkretnie jest konto dla młodych? Jest to specjalny rodzaj rachunku płatniczego przeznaczony dla osób poniżej 18. roku życia, który działa na praktycznie takich samych zasadach co klasyczne konta osobiste. Każda osoba posiadająca taki rachunek może realizować przelewy, wypłacać oraz wpłacać gotówkę do bankomatów czy realizować płatności zbliżeniowe. Rachunek bankowy dla młodych jest także rewelacyjnym narzędziem służącym do konstruowania własnego budżetu oraz nauki oszczędzania na przyszłość. Wielu ekspertów podkreśla, że konta dedykowane młodym są z reguły znacznie tańsze od kont tradycyjnych, dlatego cieszą się właśnie tak dużą popularnością. Przed wybraniem jakiegokolwiek konta przeznaczonego dla osób młodych opłaca się dokładnie sprawdzić, jakie warunki proponuje konkretna instytucja bankowa. Czasem może okazać się, że inny bank zaproponuje nam takie same konto na znacznie lepszych warunkach. 

Czy konto dla młodych jest bezpłatne? 

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami polskiego prawa, rachunek bankowy może utworzyć każda osoba, która ukończyła 13. rok życia. Na co trzeba zwracać szczególną uwagę przy zakładaniu konta? Dla wielu klientów najważniejszą sprawą jest oczywiście to, czy dane konto jest bezpłatne. Zdecydowana większość kont dedykowanych osobom młodym jest wolna od jakichkolwiek kosztów. Dotyczy to zarówno kont dla osób do 18. roku życia jak i tych dla studentów do 26. roku życia. 

Młody człowiek w trakcie wybierania najlepszej propozycji konta bankowego powinien także sprawdzić, jakie promocje dla nowych klientów przewiduje konkretna instytucja bankowa. Są banki, które przy zakładaniu konta zaoferują nam darmowe bilety do kina, zniżki do restauracji czy sprezentują nam pendrive’a. Nie brakuje także ofert, w których za założenie konta można otrzymać nawet 200 złotych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jakie korzyści wynikają z założenia takiego konta przeznaczonego dla osób młodych, koniecznie wejdź tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *