Gotówkowe pożyczki dla firm – kto może skorzystać?

Kiedy mówi się o firmowych inwestycjach i kredytach zaciąganych w bankach na miliony złotych, raczej mało kto ma na myśli niewielkie przedsiębiorstwa. Jednoosobowe działalności i rodzinne firmy są dla banków mało atrakcyjnymi odbiorcami kredytów, dlatego też niewiele bankowych ofert jest do nich kierowanych. Lukę na rynku wykorzystały za to prywatne firmy pożyczkowe, które właśnie dla takich klientów przygotowały swoją ofertę.

Dla kogo pożyczki dla firm?

Obejmuje ona zazwyczaj małych przedsiębiorców, którzy nie potrzebują dużej gotówki. Najczęściej spotykane limity kwotowe opiewają na 200-500 tysięcy złotych i dotyczą zobowiązań, do których zaciągnięcia nie są potrzebne żadne zaświadczenia. Co to oznacza? Że pożyczki dla firm udzielane są na podstawie minimalnych formalności, bez konieczności przedstawiania rozliczeń dochodowych czy udowadniania kondycji finansowej firmy. Z drugiej strony możliwe jest też zaciągnięcie znacznie większego zobowiązania dochodzącego kwotowo nawet do miliona złotych. Jednak w tym przypadku przedsiębiorca musi już przygotować o wiele szerszy pakiet dokumentacji, w tym szereg zaświadczeń potwierdzających płynność finansową. Możliwe również, że zostanie poproszony o wyciąg z firmowego konta lub wskazanie ewentualnego zabezpieczenia materialnego.

Bez sprawdzania rejestrów

Ciekawostką jest, że niektóre pożyczki dla firm są udzielane przedsiębiorcom bez wcześniejszego sprawdzania ich w rejestrach kredytowych, w tym w Biurze Informacji Gospodarczej czy Biurze Informacji Kredytowej. Dzięki temu po pożyczkę sięgnąć mogą nawet firmy zadłużone, dla których to często jedyna sensowna alternatywa do wydostania się z długów i rozpoczęcia regularnej spłaty dotychczasowych zobowiązań. Z kolei dzięki zastosowaniu nowoczesnych procedur cyfrowych cały proces przebiega bardzo szybko i opiera się na minimalnych formalnościach.

Jeśli wszystkie dokumenty zostały zebrane od razu, uzyskanie pieniędzy od pożyczkodawcy może zająć zaledwie pół godziny, a sama gotówka jest błyskawicznie przelewana na firmowe konto.

4.5/5 - (2 votes)

Jedna odpowiedź

  1. DM pisze:

    Trzeba zauwazyc, ze w ostatnim czasie, liczba warunkow jakie nalezy spelnic znaczaco sie zmniejszyla. Pamietajmy, ze kazdy bank moze miec inne wymagania. Nikogo nie powinno dziwic, ze dla wiekszosci z nich bardziej wiarygodny bedzie obcokrajowiec z karta pobytu na stale ryzyko dla banku jest wtedy mniejsze. Jednak nawet czasowe pozwolenie na pobyt nie przekresla szans na zdobycie dodatkowej gotowki. W tym przypadku trzeba sie jednak liczyc z faktem, ze okres splaty kredytu nie przekroczy czasu pozwolenia na pobyt. Oczywiste jest rowniez, ze im o wyzsza kwote bedziemy wnioskowac, tym wieksze zabezpieczenie bedzie konieczne. Przed ostateczna decyzja, warto zatem sprawdzic rozne dostepne opcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *