Czym jest szybka pożyczka?

ekspresowa pozyczka

Jeżeli potrzebujemy w szybkim czasie zastrzyku gotówki, a nie mamy żadnych oszczędności, musimy poszukać niestety zewnętrznych źródeł. Niemniej jednak procedura kredytowa w większości banków trwa minimum kilka dni, gdyż bank musi zbadać naszą zdolność kredytową na podstawie dostarczonych przez nas dokumentów – są to na ogół zaświadczenia i oświadczenia o wysokości osiąganych dochodów. Ponadto, Komisja Nadzoru Finansowego zobowiązuje banki, jak i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe do sprawdzenia historii kredytowania w Biurze Informacji Kredytowej.

Wszystkie wyżej wymienione zabiegi muszą potrwać, a klient musi cierpliwie poczekać na wydanie decyzji kredytowej, która nie musi być koniecznie pozytywna. Nawet jeden negatywny wpis w bazie BIK, czy też brak jakiejkolwiek historii kredytowej, może przekreślić szanse na pozytywną decyzję firmy udzielającej pożyczek. Niemniej możemy szybko uzupełnić braki finansowe. Do tego celu służy szybka pożyczka, która udzielana jest przez firmy pozabankowe. Czym ona jest i jakie warunki musimy spełnić, ażeby móc ją zaciągnąć. 

Pożyczka krótkoterminowa powszechnie dostępna

szybka pozyczka online

Szybka pożyczka jest produktem finansowych, który udzielany jest przez firmy pożyczkowe, czyli instytucje funkcjonujące na polskim rynku finansowym. Nie należy ich mylić z bankami, gdyż nie posiadają licencji na wykonanie działalności bankowej. Udzielają chwilówek, pożyczek, jak innaczej nazywane są szybkie pożyczki, opierając się o przepisy Kodeksu Cywilnego, a także w korespondencji wraz z przepisami obowiązującej ustawy antylichwiarskiej. To ona określa chociażby maksymalne oprocentowanie udzielanych pożyczek, które oferowane są przez różne firmy pożyczkowe.

Oprocentowanie, które oferowane jest przez firmy pożyczkowe, tak samo jak przez banki, nie może być większe aniżeli czterokrotność aktualnej stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego. Przykładowo w styczniu 2015 roku stopa ta wyniosła 3%, dlatego też maksymalnie zobowiązania kredytowe i pożyczkowe udzielane na rynku finansowym mogły być oprocentowane na 12 procent w skali roku. 

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *