Pożyczki do domu wygodną alternatywą czy wychodzącą z użytku praktyką?

Szybkość, wygoda i bezproblemowość to główne atuty za tym, aby korzystać z różnych usług internetowych. Także tych związanych z finansami jak branie pożyczek przez internet, opłacanie rachunków czy nawet prowadzenie bankowości. Mimo rozwijającej się sfery online na rynku pozabankowym wciąż mocną pozycję mają pożyczki do domu. Przede wszystkim dlatego, że to alternatywa dla osób, które nie są przekonane do internetowych form podpisywania umów lub zwyczajnie nie mają takiej możliwości.

Kto może skorzystać z pożyczki do domu?

Lista takich osób jest naprawdę długa, ale można ją w zasadzie opisać jednym słowem: każdy, kto spełnia warunki, aby pożyczyć pieniądze. W praktyce będzie to więc osoba pełnoletnia, z polskim obywatelstwem i zameldowana lub zamieszkała na terenie Polski. W zależności od rodzaju oferty będzie musiała też spełnić inne wymogi, np. posiadać stałe źródło dochodów albo przedstawić zaświadczenie o swoich zarobkach. Jeśli pożyczka będzie wymaga sprawdzenia klienta w BIK i na tej podstawie firma podejmuje dopiero decyzję, to również konieczne będzie posiadanie dobrej lub nawet bardzo dobrej historii kredytowej. Poza tym nie ma żadnych większych ograniczeń. Pożyczki do domu klienta są dostępne dla każdej osoby chcącej otrzymać w ten sposób pieniądze. Jedyne co trzeba zrobić, to umówić wizytę w dogodnym terminie.

Formalności w domu a pieniądze?

Zapraszanie do mieszkania przedstawiciela firmy pożyczkowej jest z jednej strony wygodne, a z drugiej bardzo praktyczne. Na miejscu pomoże nam wypełnić druki i wnioski oraz skompletować niezbędne dokumenty. Będzie mógł też zweryfikować tożsamość pożyczkobiorcy, co w przypadku pożyczek przez internet robi się przelewem bankowym. Klient ma wtedy możliwość dokładnego zapoznania się z całą treścią umowy, dopytania o wszystkie swoje wątpliwości a w niektórych przypadkach (zwłaszcza przy większych sumach) także podjęcia negocjacji dotyczących treści umowy. Trochę inaczej wyglądają jednak dzisiaj pożyczki do domu w kontekście tego, do czego byli przyzwyczajeni klienci jeszcze dekadę temu. Obecnie bardzo rzadko podczas takiej wizyty wypłacane są pieniądze. Ze względów czysto praktycznych, ale i formalnych (chociażby rozliczeń skarbowych czy udokumentowania pożyczki), pieniądze najczęściej wypłaca się już tylko przelewem bankowym albo przekazem pocztowym.

Ja wybrać dobrą pożyczkę?

Dla wielu osób jednak pożyczki domowe nadal są atrakcyjne mimo tego mankamentu. Świadczy o tym zresztą stała oferta takich usług dostępna w niektórych firmach pozabankowych jak na przykład https://money24.pl/chwilowki-do-domu-pozyczki-w-domu-klienta/  Mimo zmieniających się trendów najwyraźniej wciąż opłaca się im utrzymywać pożyczki domowe w swojej ofercie i świadczyć je pożyczkobiorcom. Tym bardziej, że główna grupa takich odbiorców czyli osoby starsze, emeryci i renciści nadal stanowią ważny odsetek ogólnych klientów pobierających pożyczki. Rezygnacja z takiej grupy docelowej mogłaby się skończyć sporymi stratami finansowymi dla firmy i przejściem klientów do konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *