Pożyczki do domu wygodną alternatywą czy wychodzącą z użytku praktyką?

Szybkość, wygoda i bezproblemowość to główne atuty za tym, aby korzystać z różnych usług internetowych. Także tych związanych z finansami jak branie pożyczek przez internet, opłacanie rachunków czy nawet prowadzenie bankowości. Mimo rozwijającej się sfery online na rynku pozabankowym wciąż mocną pozycję mają pożyczki do domu. Przede wszystkim dlatego, że to alternatywa dla osób, które nie są przekonane do internetowych form podpisywania umów lub zwyczajnie nie mają takiej możliwości.

PożyczkodawcaKwota pierwszej pożyczkiTermin spłaty
Bocian pożyczki 1 000 zł25 tygodni
Provident4 000 zł5 miesięcy
Profi Credit12 000 zł36 miesięcy
Bliska Pożyczka5 000 zł12 miesięcy
Najlepsze oferty pożyczek do domu klienta

Kto może skorzystać z pożyczki do domu?

Lista takich osób jest naprawdę długa, ale można ją w zasadzie opisać jednym słowem: każdy, kto spełnia warunki, aby pożyczyć pieniądze. W praktyce będzie to więc osoba pełnoletnia, z polskim obywatelstwem i zameldowana lub zamieszkała na terenie Polski. W zależności od rodzaju oferty będzie musiała też spełnić inne wymogi, np. posiadać stałe źródło dochodów albo przedstawić zaświadczenie o swoich zarobkach. Jeśli pożyczka będzie wymaga sprawdzenia klienta w BIK i na tej podstawie firma podejmuje dopiero decyzję, to również konieczne będzie posiadanie dobrej lub nawet bardzo dobrej historii kredytowej. Poza tym nie ma żadnych większych ograniczeń. Pożyczki do domu klienta są dostępne dla każdej osoby chcącej otrzymać w ten sposób pieniądze. Jedyne co trzeba zrobić, to umówić wizytę w dogodnym terminie.

Pożyczka do domu idealne rozwiązanie dla osób, które ze względu na złą historię kredytową nie mogą otrzymać pożyczki bankowej. Przede wszystkim dlatego, że firmy pozabankowe często przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu pożyczki nie biorą pod uwagę wpisu w takich bazach jak BIK czy KRD. Pożyczki pozabankowe udzielane są także bez zaświadczeń o dochodach. Oznacza to, że o taką pożyczkę mogą starać się także osoby bezrobotne. Jest to także pożyczka, którą można otrzymać nie wychodząc z domu. Wystarczy zadzwonić do firmy pożyczkowej, jej pracownik przyjedzie do domu z wszystkimi dokumentami oraz gotówką. Z tej formy pożyczania środków finansowych korzystają przede wszystkim te osoby, które nie posiadają konta bankowego. Przykładem są osoby starsze.

Formalności w domu a pieniądze?

Zapraszanie do mieszkania przedstawiciela firmy pożyczkowej jest z jednej strony wygodne, a z drugiej bardzo praktyczne. Na miejscu pomoże nam wypełnić druki i wnioski oraz skompletować niezbędne dokumenty. Będzie mógł też zweryfikować tożsamość pożyczkobiorcy, co w przypadku pożyczek przez internet robi się przelewem bankowym. Klient ma wtedy możliwość dokładnego zapoznania się z całą treścią umowy, dopytania o wszystkie swoje wątpliwości a w niektórych przypadkach (zwłaszcza przy większych sumach) także podjęcia negocjacji dotyczących treści umowy. Trochę inaczej wyglądają jednak dzisiaj pożyczki do domu w kontekście tego, do czego byli przyzwyczajeni klienci jeszcze dekadę temu. Obecnie bardzo rzadko podczas takiej wizyty wypłacane są pieniądze. Ze względów czysto praktycznych, ale i formalnych (chociażby rozliczeń skarbowych czy udokumentowania pożyczki), pieniądze najczęściej wypłaca się już tylko przelewem bankowym albo przekazem pocztowym.

Pożyczki do domu to niezwykle prosta forma pożyczania gotówki. Możliwa niemal dla każdego. W pierwszej kolejności wystarczy zadzwonić do firmy pożyczkowej i umówić się na spotkanie. W umówionym terminie w domu zjawi się pracownik firmy pożyczkowej. Będzie miał ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty, w tym umowę pożyczki. Po załatwieniu wszystkich formalności i podpisaniu umowy, pracownik przekaże środki finansowe do ręki. Jednak przed samym spotkaniem należy się dokładnie przygotować. Przede wszystkim wybrać należy odpowiednią dla siebie firmę pożyczkową. Dlatego wcześniej należy przeanalizować różne oferty firm pozabankowych i wybrać dla siebie tę, której oferta najlepiej będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Na samo spotkanie z pracownikiem firmy pożyczkowej koniecznie należy przygotować dowód osobisty. Dane na nim zawarte będą konieczne do podpisania umowy.

Ja wybrać dobrą pożyczkę?

Dla wielu osób jednak pożyczki domowe nadal są atrakcyjne mimo tego mankamentu. Mimo zmieniających się trendów najwyraźniej wciąż opłaca się im utrzymywać pożyczki domowe w swojej ofercie i świadczyć je pożyczkobiorcom. Tym bardziej, że główna grupa takich odbiorców czyli osoby starsze, emeryci i renciści nadal stanowią ważny odsetek ogólnych klientów pobierających pożyczki. Rezygnacja z takiej grupy docelowej mogłaby się skończyć sporymi stratami finansowymi dla firmy i przejściem klientów do konkurencji.

Ile kosztuje pożyczka w domu klienta?

Decydując się na pożyczkę do domu, wiedzieć trzeba, że tego typu pożyczka jest nieco droższa od tych udzielanych online. Przede wszystkim dlatego, że przyjazd pracownika to dla firmy pożyczkowej pewien koszt. To powodować może, że oprocentowanie takiej pożyczki będzie nieco wyższe w porównaniu z pożyczkami online. Z dodatkową opłatą trzeba liczyć się także w sytuacji, kiedy pracownik firmy będzie nas odwiedzał w celu odebrania raty pożyczki. Jeśli nie posiada się własnego rachunku bankowego, z którego można dokonać przelewu, alternatywą jest przekaz pocztowy.

Oczywiście zawsze jest coś za coś. Z jednej strony, pożyczka do domu może wiązać się z większymi kosztami, ale z drugiej, jest to duża wygoda. Przed podpisaniem oferty zawsze należy dokładnie ją przeanalizować. Wszystko po to, aby wybrać ofertę, która najlepiej będzie spełniać nasze oczekiwania. Nie można zapomnieć także o tym, aby przed podpisaniem umowy pożyczkowej zawsze ją bardzo dokładnie przeczytać.


5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *