Czy osoba z zajęciem komorniczym może starać się o pożyczkę?

pożyczki dla zadłużonych z komornikiem

     Na przestrzeni lat każdy z nas może wpaść w niechciane problemy finansowe. Czy to utrata pracy, ponoszenie dużych kosztów z tytułu leczenia bliskiej osoby czy jakakolwiek inna ewentualność – nigdy nie bierzemy pod uwagę, że takie rzeczy mogą nas spotkać. Zbyt długie zwlekanie z regulowaniem zobowiązań wiąże się z zajęciem komorniczym. Nawet jednak wtedy nasze potrzeby finansowe są dość duże, dlatego niejednokrotnie musimy zastanowić się nad tym, w jaki sposób zorganizować budżet tak, by móc sobie pozwolić na wszystkie wydatki życia codziennego.

Czy zatem w takiej sytuacji mamy jakąkolwiek szansę na otrzymanie pożyczki? Oczywiście, że tak. Coraz więcej firm decyduje się na umożliwienie swoim klientom wnioskowania o pożyczkę z komornikiem. 

Jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę z komornikiem? 

     Sam proces wnioskowania o pożyczki z komornikiem, mając jednocześnie zajęcie, nie odbiega znacząco od zwykłego wnioskowania o pożyczkę. Jeśli chodzi o same warunki takiego produktu finansowego, firmy pożyczkowe mogą nakładać wyższe prowizje ze względu na ryzyko związane z niespłaceniem przez pożyczkobiorcę swojego zobowiązania. Jeśli chodzi o kwotę i okres takiej pożyczki, z reguły nie możemy wnioskować o kwotę nie wyższą niż trzy tysiące złotych na okres jednego miesiąca. Czasami, w ramach dodatkowego aneksu do umowy pożyczki, mamy możliwość przedłużenia okresu spłaty o dodatkowy tydzień lub nawet miesiąc, jednak takie przedłużenie warunków wiąże się z dodatkowymi opłatami, jakie są egzekwowane od pożyczkobiorcy. 

Czy przed podjęciem decyzji firmy pożyczkowe sprawdzają bazę BIK?

     Ze względu na specyfikę produktu, pożyczka z komornikiem jest udzielana bez względu na to, co widnieje w bazach Biura Informacji Kredytowej i Biura Informacji Gospodarczej. Pożyczki bez dochodu z komornikiem działają w oparciu o zaufanie do swoich klientów. Dodatkowo tacy klienci, choć mogą otrzymać dodatkowe środki, nie mogą wnioskować o kwotę większą niż 1 tysiąc złotych. Gdyby instytucje finansowe podczas analizy sugerowałyby się informacjami widniejącymi w bazach, wtedy żaden klient z opóźnieniami nie otrzymałby decyzji pozytywnej. Dlatego też, nawet jeśli mamy problem związany z zajęciem komorniczym, warto spróbować wnioskować o taką pożyczkę. 

Jakie są zalety związane z zawnioskowaniem o pożyczkę bez biku i krd z komornikiem?

     Nawet jeżeli jesteśmy obecnie w trudnej sytuacji finansowej, pożyczka może choćby na chwile przywrócić naszą płynność finansową, a także zapewnić nam możliwość szybszego uporania się z problemami finansowymi. Fakt, że wpadliśmy w konflikt z komornikiem nie oznacza od razu, że klienci tego typu są niegodni zaufania. Przykładem tego są właśnie firmy, które oferują możliwość zawnioskowania o pożyczkę z komornikiem. Oczywiście firma musi posiadać choć miałby małe zabezpieczenie kwoty wypłaconej, dlatego jesteśmy z reguły jako klienci proszeni o podanie swojego źródła dochodu. Takie pożyczki charakteryzują się również wyższymi kosztami, niż pożyczki tradycyjne, jednak jest to świetna propozycja dla wszystkich osób, które mają nagłą potrzebę zastrzyku gotówki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.