Czy osoba z zajęciem komorniczym może starać się o pożyczkę?

pożyczki dla zadłużonych z komornikiem

     Na przestrzeni lat każdy z nas może wpaść w niechciane problemy finansowe. Czy to utrata pracy, ponoszenie dużych kosztów z tytułu leczenia bliskiej osoby czy jakakolwiek inna ewentualność – nigdy nie bierzemy pod uwagę, że takie rzeczy mogą nas spotkać. Zbyt długie zwlekanie z regulowaniem zobowiązań wiąże się z zajęciem komorniczym. Nawet jednak wtedy nasze potrzeby finansowe są dość duże, dlatego niejednokrotnie musimy zastanowić się nad tym, w jaki sposób zorganizować budżet tak, by móc sobie pozwolić na wszystkie wydatki życia codziennego.

Czy zatem w takiej sytuacji mamy jakąkolwiek szansę na otrzymanie pożyczki? Oczywiście, że tak. Coraz więcej firm decyduje się na umożliwienie swoim klientom wnioskowania o pożyczkę z komornikiem. 

Jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę z komornikiem? 

     Sam proces wnioskowania o pożyczki z komornikiem, mając jednocześnie zajęcie, nie odbiega znacząco od zwykłego wnioskowania o pożyczkę. Jeśli chodzi o same warunki takiego produktu finansowego, firmy pożyczkowe mogą nakładać wyższe prowizje ze względu na ryzyko związane z niespłaceniem przez pożyczkobiorcę swojego zobowiązania. Jeśli chodzi o kwotę i okres takiej pożyczki, z reguły nie możemy wnioskować o kwotę nie wyższą niż trzy tysiące złotych na okres jednego miesiąca. Czasami, w ramach dodatkowego aneksu do umowy pożyczki, mamy możliwość przedłużenia okresu spłaty o dodatkowy tydzień lub nawet miesiąc, jednak takie przedłużenie warunków wiąże się z dodatkowymi opłatami, jakie są egzekwowane od pożyczkobiorcy. 

Czy przed podjęciem decyzji firmy pożyczkowe sprawdzają bazę BIK?

     Ze względu na specyfikę produktu, pożyczka z komornikiem jest udzielana bez względu na to, co widnieje w bazach Biura Informacji Kredytowej i Biura Informacji Gospodarczej. Pożyczki bez dochodu z komornikiem działają w oparciu o zaufanie do swoich klientów. Dodatkowo tacy klienci, choć mogą otrzymać dodatkowe środki, nie mogą wnioskować o kwotę większą niż 1 tysiąc złotych. Gdyby instytucje finansowe podczas analizy sugerowałyby się informacjami widniejącymi w bazach, wtedy żaden klient z opóźnieniami nie otrzymałby decyzji pozytywnej. Dlatego też, nawet jeśli mamy problem związany z zajęciem komorniczym, warto spróbować wnioskować o taką pożyczkę. 

Jakie są zalety związane z zawnioskowaniem o pożyczkę bez biku i krd z komornikiem?

     Nawet jeżeli jesteśmy obecnie w trudnej sytuacji finansowej, pożyczka może choćby na chwile przywrócić naszą płynność finansową, a także zapewnić nam możliwość szybszego uporania się z problemami finansowymi. Fakt, że wpadliśmy w konflikt z komornikiem nie oznacza od razu, że klienci tego typu są niegodni zaufania. Przykładem tego są właśnie firmy, które oferują możliwość zawnioskowania o pożyczkę z komornikiem. Oczywiście firma musi posiadać choć miałby małe zabezpieczenie kwoty wypłaconej, dlatego jesteśmy z reguły jako klienci proszeni o podanie swojego źródła dochodu. Takie pożyczki charakteryzują się również wyższymi kosztami, niż pożyczki tradycyjne, jednak jest to świetna propozycja dla wszystkich osób, które mają nagłą potrzebę zastrzyku gotówki. 

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *