Pożyczka na spłatę długów – jak jest przyznawana?

pozyczka z dlugami

Bardzo wielu Polaków posiada zadłużenie, które nie jest spłacane w terminie. Przez to zamiast zmniejszać zobowiązanie, ono cały czas się powiększa, aż dochodzi do momentu, w którym domowy budżet nie jest w stanie udźwignąć spłaty. Istnieje na szczęście pożyczka na spłatę długów, która pozwala na spłacenie wszystkich zobowiązań na raz. Najczęściej jest to rodzaj pożyczki długoterminowej. Jej odpowiednikiem jest bankowy kredyt konsolidacyjny, który również bierze się, aby móc spłacić poprzednie kredyty. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest zmniejszenie kwoty miesięcznych płatności na rzecz spłaty długów.

Pożyczka na szybką spłatę długów

Pożyczka na spłatę długów ma za zadanie umożliwić pożyczkobiorcy spłatę wszystkich lub większości zaciągniętych zobowiązań lub innych długów na raz, a potem spłacamy już tylko nową pożyczkę, w niższych ratach w porównaniu do tych spłacanych do te pory. Jest to bardzo duże odciążenie domowego budżetu, które umożliwia spłacanie nowej pożyczki w terminie. Może się nawet okazać, że oprócz spłacenia wszystkich zobowiązań pożyczkowych dostaniemy jeszcze pożyczkę gotówkową, którą można wydać na dowolny cel. 

Może być też tak, że mamy nie tylko długi w zakresie pożyczek czy kredytów, ale również za media czy opłaty mieszkaniowe. Wtedy również można wziąć pożyczkę długoterminową, ponieważ jej cel jest dowolny. Można będzie nią spłacić wszystkie zaległości, a później spokojnie spłacać miesięczne raty, które nie powinny być już dużym obciążeniem.

Pożyczki długoterminowe udzielane są na co najmniej rok, a w niektórych parabankach nawet na 5 lat. Przy takim okresie spłaty, miesięczna rata będzie naprawdę niska, co jest największym plusem. Za minus można uznać termin spłaty, ponieważ zwykle jest dłuższy niż okres narzucony przy pierwotnych zobowiązaniach.

Ile można mieć długów, aby dostać pożyczkę?

Nie jest istotne czy mamy jedno czy dziesięć zobowiązań, na których spłatę potrzebujemy pożyczki. Ważniejsze są kwoty. Żeby móc otrzymać kolejną pożyczkę nadal trzeba mieć zdolność kredytową, czyli finansową możliwość spłaty miesięcznych rat. Dlatego nawet jeśli mamy bardzo wysokie długi, ale i wysokie zarobki, to bez problemu można dostać kolejną pożyczkę.

Co z osobami, które mają niskie dochody? Tutaj oferowane są zwykle pożyczki z zastawem lub żyrantem, jakie mają zagwarantować, że pożyczkobiorca swoje nowe zobowiązanie spłaci w terminie. Można wziąć pożyczkę pod zastaw samochodu czy nieruchomości, a żyrantem może być nawet współmałżonek, jeśli on nie ma długów czy innych zobowiązań mocno obniżających zdolność kredytową.

Gdzie znaleźć takie oferty?

Chwilówki trzeba bardzo szybko spłacić, więc może to być tylko doraźna pomoc, kiedy brakuje nam pieniędzy na jedną ratę, ale mamy pewność, że w ciągu miesiąca pożyczkę oddamy. Pożyczka na spłatę długów może mieć dokładnie taką nazwę w ofercie albo może być oferowana jako pożyczka długoterminowa czy pożyczka ratalna. Bardzo dużo firm ma takie w swojej ofercie, a zatem warto najpierw je porównać choćby korzystając z rankingów i opinii innych użytkowników.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *