Kiedy warto zdecydować się na pożyczki na telefon?

pozyczki telefoniczne

Obecnie, między innymi dzięki łatwemu dostępowi do Internetu, pożyczanie pieniędzy jest niezwykle łatwe i nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Co więcej, pożyczki online znajdują się w ofercie nie tylko banków, ale również instytucji pozabankowych, co również stanowi znaczne udogodnienie. Dlaczego? Chociażby ze względu na ograniczenie formalności do minimum a przez to również znaczne skrócenie czasu oczekiwania na wypłatę gotówki. Tego rodzaju placówki starają się także wyjść naprzeciw tym, którzy nie mają możliwości skorzystania z internetu i proponują zaciągnięcie pożyczki na telefon. Jak zatem wygląda taki proces?

Na czym dokładnie polegają pożyczki pozabankowe?

Są to pożyczki udzielane przez firmy, które nie są bankami, co jednocześnie oznacza, że nie obowiązuje je prawo bankowe. To z kolei sprawia, że pracownicy nie muszą między innymi sprawdzać zdolności kredytowej pożyczkobiorcy, dzięki czemu czas weryfikacji zostaje skrócony do minimum. Pierwszym krokiem do uzyskania finansowania jest złożenie odpowiedniego wniosku. Można to zrobić na kilka sposobów – osobiście, przez stronę internetową, przy użyciu aplikacji mobilnej a od jakiegoś czasu dostępne są również tak zwane pożyczki na telefon. Następnie pracownik placówki przygotowuje umowę, w której zawarte zostają:

  • dane obu stron – pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy,
  • wysokość udzielonego finansowania,
  • wysokość rat,
  • termin spłacania pożyczki,
  • wysokość oprocentowania.

Po podpisaniu umowy, klient otrzymuje pieniądze i po upływie określonego czasu zaczyna spłacać zobowiązanie. Możliwe jest w niektórych przypadkach odroczenie spłaty, zmiana wysokości raty oraz terminu jej spłacania. Należy to jednak odpowiednio wcześnie zgłosić w celu sporządzenia wymaganego aneksu do umowy.

Dla kogo dostępna jest pożyczka przez telefon lub SMS?

Tego rodzaju oferta proponowana jest praktycznie wyłącznie przez instytucje pozabankowe i dotyczy w głównej mierze ich stałych klientów. Polega ona na wysłaniu SMS, w którym klient określa, jaką kwotę pieniędzy potrzebuje i w jakim terminie chciałby ją spłacić. Wszystko to oparte jest na przygotowanym wcześniej wzorze, który wystarczy uzupełnić. Pożyczki na telefon mogą być również udzielane podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielem odpowiedniej placówki. Główną zaletą tego typu rozwiązań jest fakt, iż pieniądze są dostępne dla klienta praktycznie od razu po zgłoszeniu tego w instytucji pożyczkowej. Takie rozwiązanie może być oferowane również przez nieliczne banki, ale w ich przypadku procedura trwa znacznie dłużej niż przy składaniu wniosku przez internet bądź osobiście.

Jakie kwoty dostępne są na telefon?

W zasadzie biorąc pod uwagę pożyczki na telefon trzeba się liczyć z tym, że będą one dotyczyły dość małych sum, które nie wymagają potwierdzenia żadnymi dokumentami. Wszystko zależy między innymi od tego, jak długo jest się klientem w danej firmie pozabankowej oraz od limitów obowiązujących przy konkretnej pożyczce. W przypadku chwilówek, kwoty te oscylują w okolicach od 2 000 do 4 000 złotych, natomiast jeśli chodzi o zwykłe pożyczki ratalne, może to być nawet suma do 10 000 złotych. Jest to zatem świetne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują szybkiego i niewielkiego zastrzyku finansowego a jednocześnie nie mają czasu na załatwianie licznych formalności związanych z procesem udzielania kredytu z tradycyjnym banku.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *