Czym są pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń?

Pożyczki w prywatnych firmach pożyczkowych są bardzo popularnym rozwiązaniem. Oprócz chwilówek wiele osób decyduje się również na zaciąganie pożyczek długoterminowych, które spłacają przez wiele miesięcy. Czym zatem są pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń? Na jakiej zasadzie funkcjonują? Odpowiedzi, przydatne porady i wskazówki prezentujemy poniżej.

Czym są pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń?

Pożyczki długoterminowe są pożyczkami udzielanymi przez prywatne firmy. Na rynku znajduje się ok. kilkudziesięciu pożyczkodawców oferujących takie rozwiązania. Pożyczki te są udzielane na kilka lub kilkanaście miesięcy. Aby starać się o taką pożyczkę trzeba spełnić pewne wymagania. Naleźć do nich będzie ukończone 18 lat, obywatelstwo polskie czy dobra sytuacja finansowa. Firmy takie stawiają odnośnie zarobków nieco niższe wymogi niż banki, ale zdecydowana większość nie udziela pożyczek długoterminowych osobom bez zatrudnienia.

pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń

Sumy, na jakie udzielane są pożyczki, opiewają od kilkuset złotych do kilku — kilkunastu tysięcy złotych. Po ich przyznaniu spłacamy je w równych ratach wedle harmonogramu spłat. Cały proces uzyskiwania pożyczki odbywa się internetowo w serwisie marki, dzięki czemu nie musimy wychodzić z domu, by otrzymać pieniądze.

Jak one funkcjonują?

Pożyczki długoterminowe — ratalne działają na typowych zasadach — tak jak np. chwilówki. Aby je otrzymać, wystarczy wybrać odpowiedniego pożyczkodawcę, założyć konto, zweryfikować swoją tożsamość przelewając 1 zł na konto marki i złożyć wniosek o pożyczkę. We wniosku podajemy nasze dane finansowe oraz szczegóły pożyczki tj. sumę i czas, na jaki chcemy ją zaciągnąć. Decyzja pożyczkowa podejmowana jest przeważnie w ciągu kilku godzin. Jeśli jest pozytywna, otrzymujemy pieniądze na konto oraz harmonogram spłat, wedle którego spłacamy pożyczkę. Spłacanie rat odbywa się poprzez przelewanie konkretnych sum na konto bankowe pożyczkodawcy.

Dlaczego nie są potrzebne zaświadczenia?

Wiele firm oferujących długoterminowe pożyczki ratalne nie wymaga od nas zaświadczeń. Dzieje się tak ze względu na to, iż udzielają one pożyczek na podstawie prawa cywilnego, a nie bankowego i nie są zobligowane do przestrzegania tak wielu procedur. Dzięki temu biorąc pożyczkę np. na 2-3 tys. złotych, jedynie oświadczamy, że zarabiamy daną kwotę lub jesteśmy zatrudnienie w konkretnej firmie na umowę o pracę. Pozwala to znacznie uprościć cały proces, wnioskowanie o pożyczkę i przyspieszyć wszystkie czynności. Jest to jeden z głównych plusów korzystania z prywatnych marek pożyczkowych, z którego warto skorzystać.

Jeden komentarz Dodaj swoje
  1. niestety moja zdolność kredytowa nie pozwala mi wziąć kredytu, potrzebuję pieniędzy na naprawę auta, mam nadzieję, że taką pożyczkę dostanę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *