Przelew Blue Cash – co to takiego?

blue cash

Znakomita większość klientów banków w Polsce uważa, że przelewy natychmiastowe to wyjątkowo przydatna usługa. Są one pomocne wtedy, gdy potrzebujemy zapłacić rachunki w sposób natychmiastowy lub chcemy zyskać pewność, że wysłane przez nas pieniądze trafiły do adresata. Jeden z bardzo nowoczesnych systemów, który umożliwia realizację transakcji natychmiastowych, jest Blue Cash. Które banki umożliwiają transferowanie takich środków oraz ile to kosztuje? Na wszystkie te pytania odpowiadamy Państwu w poniższym artykule. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Ekspresowe przelewy są coraz popularniejsze 

Gotówka to coraz mniej popularna forma transferu pieniędzy. Bankomaty coraz rzadziej są używane przez klientów banków, ponieważ klienci o wiele bardziej lubią elektroniczną formę pieniądza. W dzisiejszych czasach niemożliwe jest wyobrażenie sobie życia bez przelewów. Za ich pomocą opłacamy dzisiaj rachunki, karty kredytowe czy pożyczki. Za pomocą przelewu otrzymuje również swoje wynagrodzenie za pracę oraz regulujemy płatności firmowe. Od jakiegoś czasu nawet zwrot podatku z Urzędu Skarbowego można otrzymać na swoje konto bankowe w formie przelewu. 

Coraz większą popularnością zaczynają również cieszyć się przelewy natychmiastowe. Związek Banków Polskich oraz NetBank przeprowadzili sondaż, który jednoznacznie pokazuje, że Polacy zrealizowali przeszło 1,8 miliarda transakcji, których łączna kwota wyniosła 4,75 biliona złotych. O prawie 80% zwiększyło się również zainteresowanie Polaków przelewami ekspresowymi. Powyższe dane jasno pokazują, że usługi przelewów ekspresowych cieszą się coraz większym wzięciem, i że każdy szanujący się bank powinien zainwestować we wprowadzenie takiej usługi u siebie. 

Bluecash, czyli ekspresowa gotówka w kilka minut na koncie 

Zapotrzebowanie na nowoczesne formy transferu pieniędzy nieustannie rośnie. W tym celu powstał właśnie system Blue Cash, na którego wprowadzenie zgodę wyraził Narodowy Bank Polski. Dzięki niemu można realizować przelewy natychmiastowe pomiędzy osobami posiadającymi konta w różnych bankach. Jest to system otwarty dla każdej instytucji, który działa przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Co oprócz tego należy wiedzieć o Blue Cash? 

  • Przelew ekspresowy między różnymi bankami może zostać zrealizowany nawet w 15 sekund – to sprawia, że nie musimy zamartwiać się tym, że wysłane przez nas pieniądze trafią na konto adresata zbyt późno. Blue Cash pozwala na wysyłanie przelewów w nocy, w dzień, w święta, weekendy. Po prostu zawsze!
  • System Blue Cash intensywnie rozwija się na całym świecie – dzięki temu bez względu na to, w którym miejscu na Ziemi się znajdujemy, możemy dokonać bardzo szybkiej transakcji przelewu ekspresowego na wybrane przez siebie konto,
  • Co miesiąc Blue Cash zajmuje się realizacją przeszło 200 tysięcy przelewów natychmiastowych,
  • Blue Cash obsługuje przez rok ponad 9 miliardów złotych transakcji finansowych,
  • Przelewy ekspresowe Blue Cash można wysyłać zarówno w oddziałach banków, jak i poprzez bankowość elektroniczną. 

Jak działa przelew Blue Cash?

Usługa przelewów ekspresowych Blue Cash funkcjonuje w oparciu o automatyczne przelewy wewnątrzbankowe. Jak to funkcjonuje w praktyce? Wykorzystuje się do tego konta bankowe we wszystkich obsługiwanych przez Blue Cash instytucjach bankowych. Posłużmy się przykładem. Zlecamy za pośrednictwem swojego banku przelew ekspresowy Blue Cash na konto swojego znajomego z banku X. W ten sposób nasze środki trafiają na konto Blue Cash w banku X. Wysłana przez nas suma zostaje wysłana na rachunek Blue Cash znajdujący się w banku Y, a później na rachunek docelowy adresata, również w banku Y. W ten sposób przelew ekspresowy Blue Cash jest rozłożony na dwa oddzielne transfery wewnętrzne. To z kolei pozwala na to, aby możliwe było zaksięgowanie wysłanej kwoty w natychmiastowym trybie. 

Przelew Blue Cash – to się opłaca!

Gorąco zachęcamy do tego, by korzystać z przelewów Blue Cash. Ta innowacyjna usługa pozwala na wysyłanie środków w niezwykle szybkim czasie – zarówno w dni powszednie, weekendy i święta. 

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *