Pożyczki świąteczne – gdzie wziąć pożyczkę w okresie przedświątecznym?

pozyczki na swieta

Gdy planujemy wspólne święta zaczynamy zdawać sobie sprawę, że w tym okresie czekają nas większe niż zazwyczaj wydatki. Nie zawsze jednak mamy środki, by móc sobie na to pozwolić i poszukujemy dodatkowego źródła finansowania. Dlatego też w tym czasie jednym z najchętniej wybieranych usług są pożyczki. Co ciekawe, pożyczka, nawet ta krótkoterminowa nie musi wiązać się z wysokimi opłatami. Wielu pożyczkodawców jest w stanie udzielić jej bez większych formalności, a jeśli jesteśmy nowymi klientami to nawet za darmo.

Co brać pod uwagę, gdy chcemy wziąć zrobić zakupy na święta?

Na wstępie trzeba zauważyć, że świąteczna pożyczka jest pewną formą rekompensaty. Zaciągamy dług, ale w przyszłości będziemy musieli go spłacić. Jeśli więc wybierzemy nieodpowiednio, decyzji tej możemy żałować i borykać się ze spłatą zadłużenia. Warto brać pod uwagę swoje realne możliwości, aby nie zdecydować się na pożyczenie zbyt wysokiej kwoty. O ile wiemy już ile pieniędzy potrzebujemy i zaplanowaliśmy wydatki to pożyczkodawców powinniśmy rozpatrywać pod względem:

  • czasu spłaty pożyczki – może wynosić od 30 do 60 dni, większość firm umożliwia refinansowanie,
  • legalności firmy pożyczkowej – to oczywiste, bo jeśli firma będzie działała niezgodnie z prawem i jest nieuregulowana to mogą spotkać nas z tego tytułu przykrości,
  • całkowitego kosztu pożyczki – w jego skład wchodzą prowizje, oprocentowanie, RRSO i sama pożyczona kwota,
  • sposobu weryfikacji – w procesie wnioskowania zostaniemy niejednokrotnie zapytani o swoje źródła dochodu i obecne zadłużenia; ponadto stan naszych danych zostanie sprawdzony w rejestrach dłużników np. BIK.

Jeśli chcesz wiedzieć, który usługodawca ma najatrakcyjniejsza ofertę przy takim podziale, sprawdź pożyczki na święta w Czerwonej Skarbonce.

Promocje nie tylko sklepowe – czyli jak oszczędzić na świątecznych wydatkach

Myśląc o świątecznych zakupach bardzo często przychodzi nam do głowy zakup produktów po obniżonych cenach. I choć jest to rozsądne pod względem finansowym podejście to często zapominamy, że ta sama sytuacja dotyczy pożyczek. Którzy pożyczkodawcy będą w stanie udzielić najkorzystniejszej oferty? Warto wyróżnić następujące spółki:

  • Net Credit – pożyczka korzystna w długoterminowej perspektywie; prowizje nie są najwyższe, a po rejestracji otrzymamy możliwość darmowej pożyczki aż do 3000 zł,
  • Finbo – jeden z najmniej rygorystycznych usługodawców na rynku chwilówek; przyznaje pożyczki pomimo niewielkich dochodów bez sprawdzania BIK; za pierwszym razem udziela pożyczkę za darmo na kwotę 200 – 3000 zł,
  • Wandoo – spółka udzielająca wsparcia finansowego na okres 30 dni; przy pierwszej (darmowej) pożyczce usługodawca ma tendencję do proponowania niższych niż oczekiwane kwoty,
  • Lendon – choć jest to jedna z nowszych firm pożyczkowych to ma przystępne warunki wypłaty; na spłatę otrzymamy maks. 45 dni, w tym pierwsza pożyczka do 3000 zł jest gratisowa. 
  • Vivus – jeden z najpopularniejszych pożyczkodawców krótkoterminowych; nie dość, że za pierwszym razem udziela pierwszej pożyczki to uznaje termin płatności w zakresie 1 – 61 dni; wypłaty realizowane są tego samego dnia, a wnioski rozpatrywane 24 godziny na dobę.
5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *