Nie posiadasz konta bankowego? Pożyczka na czek giro to rozwiązanie dla Ciebie!

pozyczka na poczcie

Odzyskać stabilizację finansową

Finansowe problemy sprawiają, że spora część osób cierpi nie tylko na pogorszenie sytuacji materialnej, ale również boryka się z mocno obniżonym poczuciem własnej wartości i innymi aspektami dotykającymi psychiki. Utrata stabilizacji wiąże się z silnym lękiem i obawami odnośnie przyszłości. Jak skutecznie sobie z tym poradzić? Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zwrócenie się z prośbą o pożyczkę do banku, bliskich osób, lub firmy pożyczkowej. Zwłaszcza przedsiębiorstwa zajmujące się udzielaniem pożyczek zasługują na uwagę, ponieważ  oferują wiele interesujących i korzystnych produktów. Jednym z nich jest pożyczka na czek giro. Co dokładnie kryje się pod tym pojęciem?

Uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich

Aby otrzymać pożyczkę, należy okazać swój dowód osobisty, wypełnić specjalny wniosek oraz przedłożyć zaświadczenie dotyczące źródła dochodów. Niektórym instytucjom wystarczy jedynie spisane oświadczenie, dzięki czemu konsument jest zwolniony z konieczności drobiazgowego dokumentowania swoich zarobków. Przy pomocy Biura Informacji Gospodarczej i Biura Informacji Kredytowej sprawdzana jest historia finansowa, co ma na celu zweryfikowanie tego, czy pożyczkobiorca jest godny zaufania. Poza tym, do otrzymania pożyczki niezbędne jest posiadanie telefonu i rachunku bankowego. Co jednak w przypadku osób, które nie posiadają swojego konta? To właśnie z myślą o nich powstały pożyczki udzielane na czek giro.

Szybko i skutecznie

Czeki giro cechuje długa historia w świecie finansów i bankowości. Ich nazwa pochodzi od włoskiego słowa giro, które oznacza obrót. Wykorzystywane były zanim jeszcze wprowadzono przekazy pieniężne, czy przelewy. Bez problemu zrealizujemy je chociażby na poczcie, czy w bankach pocztowych, a honorowane są przez wiele sklepów: zarówno spożywczych, jak i tych z elektroniką. Na ich korzyść przemawia prostota i krótki czas realizowania transakcji. Pożyczone pieniądze otrzymujemy od ręki, w momencie gdy udamy się do placówki obsługującej realizowanie czeków giro. Nie musimy więc martwić się np. oczekiwaniem na zaksięgowanie wpłaty przez bank. To dodatkowo wpłynie na satysfakcjonującą szybkość otrzymania pożyczki.

Pożyczka wypłacana w formie czeku giro to znakomite rozwiązanie zwłaszcza dla starszych osób, które najczęściej nie posiadają własnego rachunku bankowego, bądź nie czują się biegłe w jego obsłudze. Pieniądze otrzymają szybko i w sposób, który będzie dla nich jasny, przejrzysty i dobrze znany. To standardowa procedura, którą oferuje większość najpopularniejszych firm pożyczkowych, wystarczy jedynie zaznaczyć czek jako pożądaną przez nas formę wypłaty środków w momencie wnioskowania o udzielenie pożyczki. Z takiej opcji chętnie skorzystają również osoby posiadające wspólny rachunek bankowy z małżonkiem. Jest to bowiem proste ominięcie wymogu prowadzenia osobistego konta bankowego, narzucanego przez firmy pożyczkowe. Należy jednak pamiętać o możliwej opłacie dodatkowej za obsługę czeku – najczęściej wynosi ona 13 zł.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *