Czym są i na czym polegają pożyczki na oświadczenie?

chwilowka z oswiadczeniem

Od wielu już lat pożyczki pozabankowe cieszą się coraz większą popularnością. Przede wszystkim dlatego, iż taką pożyczkę uzyskać można zdecydowanie łatwiej niż pożyczkę bankową. Najczęściej wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek, a środki finansowe mogą znaleźć się na koncie już w przeciągu kilku godzin. Zauważyć też można, że wiele firm pozabankowych znacznie ułatwia uzyskanie pożyczki.

Pożyczka jedynie na oświadczenie

Jednym z takich ułatwień jest tzw. pożyczka na oświadczenie. Jest to produkt finansowy kierowany przede wszystkim do tych osób, które nie posiadają wystarczającej zdolności kredytowej, aby uzyskać pożyczkę lub kredyt bankowy. Jeszcze kilka lat temu kredyty na oświadczenie udziale były także bez banki. Jednak po zmianach przepisów banki utraciły taką możliwość. Jest to zatem szansa dla firm pozabankowych na pozyskanie nowych klientów. Wnioskowanie o taką pożyczkę jest niezwykle proste. Osoba wnioskująca do dodatkowe środki finansowe musi jedynie na podstawie oświadczenia zadeklarować swoje przychody. Pożyczki na oświadczenie są zatem niezwykle łatwym sposobem na uzyskanie dodatkowych środków, ponieważ bardzo często firmy pozabankowe nie weryfikują informacje zawartych w oświadczeniu.

Prosty sposób na dodatkową gotówkę

Jak już wspomniano, pożyczka na oświadczenie to łatwy sposób na uzyskanie dodatkowych środków finansowych. Z tej możliwości korzystają nie tylko osoby fizyczne, ale także przedsiębiorcy. W przypadku firm banki najczęściej wymagają wielu dokumentów finansowych w celu podjęcia decyzji o udzieleniu pożyczki lub kredytu. Skorzystanie z usług firmy pozabankowej to dla przedsiębiorcy ogromne skrócenie tej drogi. Wiele firm pozabankowych posiada wręcz oferty kierowane specjalnie do przedsiębiorców. Co ważne, pożyczka na oświadczenie to także możliwość uzyskania środków finansowych w bardzo łatwy i szybki sposób. Cały proces odbywa się bowiem online. Nie ma konieczności wychodzenia z domu i udania się do oddziału firmy. Jest to zatem niezwykle wygodna forma.

Na co zwrócić uwagę?

Zaciągając pożyczkę na oświadczenie zwrócić jednak należy uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim zawsze należy dokładnie przeczytać umowę. Choć wydaje się do oczywiste, to niestety wiele osób o tym zapomina. Dokładne przeanalizowanie umowy może uchronić nas przed ewentualnymi dodatkowymi kosztami jakie mogą wiązać się z zaciągnięciem pożyczki. Np. czy w przypadku wcześniejszej spłaty zobowiązania firma pozabankowa nie pobierze dodatkowej prowizji. Oczywiście przed podpisaniem umowy warto także przeczytać w sieci opinie na temat danej firmy i sprawdzić czy jest to podmiot wiarygodny.

Dlaczego warto?

Pożyczka na oświadczenie to idealny produkt finansowy, ale osób potrzebujących dodatkowych środków finansowych w krótkim czasie. Poza tym, jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy mieliby problem z uzyskaniem pożyczki lub kredytu w banku. Pamiętać jednak należy o tym, aby każdą pożyczkę zawsze zaciągać w sposób świadomy. Każdy zobowiązanie prędzej czy później będzie trzeba spłacić.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *