Pożyczka z komornikiem bez zaświadczeń – czy to możliwe?

pozyczka z komornikiem bez zaswiadczen

Zdarzają się sytuacje, kiedy osoby posiadające zadłużenia finansowe otrzymują decyzję do egzekucji komorniczej. Zawsze jest to bardzo ciężki moment, choćby z tego powodu, że komornik zajmuje konto bankowe. W takiej sytuacji najczęściej dłużnik chciałby jak najszybciej spłacić zobowiązanie komornicze. Problem jest, jeśli nie ma się na to środków finansowych. Pożyczka w banku także nie jest w takiej sytuacji możliwa. Na szczęście jest rozwiązanie, z którego można skorzystać.

Pożyczka dla osób zadłużonych z komornikiem bez zaświadczeń

Rozwiązaniem, o którym mowa jest pożyczka z komornikiem bez zaświadczeń. Na rynku funkcjonuje kilka firm pozabankowych, które udzielają takich pożyczek. Jest to produkt finansowy przeznaczony właśnie dla tych osób, które posiadają zobowiązania finansowe, mają zajęcie komornicze, a tym samym pożyczka bądź kredyt bankowy jest niemożliwy. Zaciągnięcie takiej pożyczki pozwala na spłatę przynajmniej części zobowiązania wobec komornika. Dzięki temu sytuacja dłużnika staje się łatwiejsza.

Charakterystyka pożyczki z komornikiem bez zaświadczeń

Pożyczka z komornikiem bez zaświadczeń udzielana jest przez firmy pozabankowe. Zwykle taka pożyczka to tak zwana chwilówka. Najważniejsze jest to, że procedury dotyczące wnioskowania i otrzymania takiej pożyczki są bardzo uproszczone. Jej zaciągnięcie możliwe jest przez internet. Jest to zatem wygodna forma, gdyż nie wymaga osobistej wizyty w oddziale firmy. Do jej zaciągnięcia wystarczy wypełnić wniosek, w którym podać należy podstawowe informacje zawarte w dowodzie osobistym. Ważne jest także to, że w przypadku pozytywnej decyzji, środki finansowe otrzyma się nawet w przeciągu kilkunastu minut. Tak jest w przypadku posiadania konta bankowego. Jednak bardzo często komornik zajmuje rachunek bankowy. W takiej sytuacji można skorzystać z opcji tzw. pożyczki do domu. Pracownik firmy pożyczkowej przyjedzie do domu i wszystkie formalności zostaną załatwione na miejscu, a pożyczkobiorca otrzyma środki w gotówce.

Na co uważać biorąc pożyczkę z komornikiem i długami?

Możliwość pozyskania dodatkowych środków finansowych na spłatę zobowiązań komorniczych jest bardzo atrakcyjna. Pamiętać jednak należy, aby taką pożyczkę zawsze zaciągać świadomie. Pożyczkę trzeba będzie bowiem spłacić w wyznaczonym terminie. Nie można bowiem dopuścić do sytuacji, w której z jednej strony spłacić się zobowiązanie wobec komornika, ale później nie będzie posiadało się środków na spłatę pożyczki. Tym samym popadnie się w kolejny dług.

Zdolność kredytowa a pożyczka dla zadłużonych z komornikiem

Nie jest jednak tak, że pożyczka z komornikiem udzielana jest każdemu i w każdej sytuacji. Co prawda, firma pożyczkowa nie wymaga żadnych zaświadczeń dotyczących dochodów, jednak sprawdza zdolność kredytową wnioskującego o pożyczkę. Przede wszystkim taka osoba sprawdza jest w takich bazach jak BIK i KRD. Jeśli nie ma się innych niespłacanych zobowiązań finansowych, wówczas nie będzie problemów z uzyskanie pożyczki. Jeśli jednak, oprócz zobowiązania wobec komornika okaże się, iż taka osoba posiada także inne zobowiązania finansowe, w tym takie, które nie są spłacane, wówczas decyzja o otrzymaniu pożyczki może być negatywna.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *