Szybka pożyczka “od ręki” bez zaświadczeń – co warto wiedzieć

Szybka pożyczka „od ręki” bez zaświadczeń  to doskonały i łatwy sposób na natychmiastowe podreperowanie budżetu lub wyjście z trudnej nieoczekiwanej sytuacji finansowej. Jeśli bank odmówił ci udzielenia kredytu lub gotówki potrzebujesz natychmiast i nie masz czasu na poszukiwanie innych czasochłonnych rozwiązań obarczonych biurokracją, jest to dla ciebie doskonałe lekarstwo na finansowe bolączki.

Co warto wiedzieć o pożyczkach „od ręki”

Ten rodzaj pożyczek ma wielu zwolenników, głównie dlatego, że są udzielane w szybki i łatwy sposób, bez nadmiaru formalności, a przy tym można się o nie ubiegać zarówno w stacjonarnych filiach i oddziałach placówek pozabankowych, jak i przez internet. Dodatkowym atutem jest fakt, iż placówki pozabankowe nie mają obowiązku sprawdzenia pożyczkobiorcy w BIK. To właśnie ten atut jest decydujący w sytuacji, kiedy bank odmawia udzielenia kredytu osobom, które dawniej miały problemy finansowe, i pomimo uregulowanej już sytuacji, nadal figurują w BIK. Również osoby, które dopiero wkraczają w pełnoletność, lub seniorzy i emeryci mają większą szansę na szybki zastrzyk gotówki w firmach pozabankowych niż w bankach.

Minimum formalności — procedury przyznawania

gotowka od reki

Pożyczka od ręki bez zaświadczeń to naprawdę minimum formalności.  W porównaniu z bankami, które wymagają wypełnienia rozbudowanych do maksimum wniosków, ubezpieczeń kredytów, zaświadczeń o dochodach, a często nawet poręczycieli, formalności pożyczkowe w placówce pozabankowej są ograniczone tylko do tych koniecznych. Aby skorzystać z takiej możliwości, można udać się do pobliskiej placówki, lub złożyć wniosek on-line nie wychodząc z domu. Aby uzyskać taką pożyczkę, przeważnie wystarczą:

  • dowód osobisty
  • numer telefonu
  • adres zameldowania lub zamieszkania
  • numer konta bankowego

Złożenie wniosku przez formularz elektroniczny zajmuje tylko chwilę, a termin akceptacji odmierzany jest dosłownie w minutach, niektóre placówki  wydają decyzję już w ciągu 15 minut od złożenia wniosku.

Jaką kwotę można pożyczyć i czy warto

W zależności od placówki kwoty przydzielanych pożyczek są urozmaicone. Jeśli nie masz czasu lub możliwości przeglądania poszczególnych stron, możesz skorzystać z porównywarki pożyczek, którą znajdziesz w internecie, wpisując odpowiednią frazę. Większość placówek finansowych również  na swojej stronie posiada kalkulator, w którym podając interesującą cię kwotę, wyliczysz kwotę raty i dostosujesz dogodny dla ciebie okres spłaty. Dowiesz się również, jakie koszty będą związane z obsługą takiej pożyczki. Zdarza się, że dla nowych klientów, w ramach marketingu, w celu rozszerzenia bazy klientów, oferowane są pożyczki gotówkowe pozbawione oprocentowania i dodatkowych kosztów. Takie promocje dotyczą zazwyczaj krótkoterminowych pożyczek w niewielkich kwotach, ale mimo wszystko warto rozeznać rynek finansowy, ponieważ może okazać się, że pożyczenie niewielkiej kwoty nic nie kosztuje i warto skorzystać z takiej oferty. Pożyczki w placówkach pozabankowych udzielane są przeważnie w kwotach od 500 zł do 25.000 zł, ze spłatą od 30 dni do nawet 10 lat. Wszystkie warunki ustalane są zawsze indywidualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *