Pożyczki bez dochodów

Do zaciągnięcia niektórych pożyczek konieczne będzie przedstawienie zaświadczenia o osiąganych dochodach. Tymczasem nie każdy pracodawca oferuje stałą umowę o pracę. Niestety wiele osób pracuje wyłącznie na podstawie umowy o dzieło, albo umowy zlecenie. Każdy może mieć chwilowe problemy finansowe, albo nieprzewidziane wydatki, dlatego też osoby nie mające stałego zatrudnienia powinny otrzymać możliwość wzięcia pożyczki. Odpowiedzią na takie potrzeby będą oferty instytucji pozabankowych, które są w stanie zaoferować pożyczki bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o dochodach.  

Brak udokumentowania dochodów

Takiego rodzaju pożyczka będzie rozwiązaniem dla tych, którzy nie posiadają umów uprawniających do ubiegania się o tradycyjną pożyczkę, ale jednocześnie osiągają dochód. W tejże sytuacji instytucje pozabankowe muszą sprawdzić wypłacalność klienta, aby mieć pewność, że będzie on w stanie zwrócić pożyczoną kwotę. Sprawdzenie może odbyć się na podstawie przeglądu dokumentów potwierdzających takie opłaty jak na przykład czynsz, gaz, albo prąd, albo po prostu na podstawie wyciągu z konta bankowego. 

Czym jest pożyczka bez dochodu?

pozyczki bez dochodów

Pożyczka bez przedstawienia zaświadczenia o dochodach jest ofertą od instytucji pozabankowych. Większość takich pożyczek udzielana jest wyłącznie online, chociaż można natrafić na firmy, które zaoferują nam domową wizytę pracownika. Tego rodzaju pożyczki jak w przypadku większości ofert instytucji pozabankowych nie będą wymagać wizyty w oddziale banku. W wielu wypadkach wystarczy, że podpiszemy oświadczenie zawierające informacje o dochodach, ale bez konieczności ich dokumentowania. Niemniej jednak zdarzają się firmy, które będą wymagać wyciągu z konta bankowego. 

Największe zalety pożyczek bez dochodu

Niewątpliwie jedną z największych zalet takiego rodzaju pożyczek jest to, że będą mogły ją zaciągnąć osoby niemające stałej umowy o pracę. Nierzadko takie pożyczki są jedynym rozwiązaniem w chwilach, kiedy pojawiają się problemy finansowe, albo też konieczność szybkiego opłacenia dotychczasowych zobowiązań. O ile w bankach nie istnieją żadne szanse na uzyskanie jakiekolwiek pożyczki, ponieważ wymagana jest nie tylko nasza umowa o pracę, ale też spełnienie wielu innych wymagań, w wypadku instytucji pozabankowych nie będzie takiego problemu. 

Wystarczy, że sprostamy wymaganiom stawianym przez wybraną formę oferującą pożyczki bez dochodu, przy czym na pewno nie są to nazbyt wygórowane warunki. W większości wypadków bez problemu spełnimy warunki instytucji i otrzymamy potrzebne nam pieniądze. Poza tym większość z pośród ofert nie będzie wymagała nawet wyjścia z domu. Wszystko bowiem możemy zrobić za pomocą komputera, wypełniając właściwy formularz i oczekując później na odpowiedź. Cały proces zajmie nam maksymalnie kilka dni, a pieniądze pojawią się na koncie niemalże natychmiastowo, zaraz po rozpatrzeniu wniosku. Formalności zostały maksymalnie zminimalizowane. Dzięki temu cały proces będzie szybki i nie wymaga od nas dużego wysiłku. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *